Til Forsiden
Facebook 
  Kontakt 
 

Ballerup

Skoler: 
                                                         Vejledere: 
             Skolernes egne websites:

Ballerup Ny Skole
(Privatskole)

Kirsten Christiansen

ballerupnyskole.dk
Baltorpskolen - Grantoften Türkan Geyik baltorpskolen.dk/sp
Baltorpskolen - Rugvænget Türkan Geyik baltorpskolen.dk/sp
Hareskovens Lilleskole
(privatskole)
Gurli Panzio hareskovens.lilleskole.dk
Hedegårdsskolen Peter Schou hedegaardsskolen.dk
Kasperskolen
(specialskole)
Hanne Low kasperskolen.dk
Måløvhøj Skole - Måløv Vibeke Rantzau maaloevhoejskole.dk/sp
Måløvhøj Skole - Østerhøj Vibeke Rantzau maaloevhoejskole.dk/sp
Ordblindeinstituttet
(specialskole)
Birgit Nielsen ordblindeinstituttet.dk
Skovlunde Skole NORD Kirsten Christiansen skovlundeskole.dk
Skovlunde Skole SYD Kirsten Christiansen skovlundeskole.dk
Skovvejens Skole ØST Peter Schou skovvejensskole.dk
Talent:10 Vibeke Rantzau talent10.dk
     
Thomasskolen
(privatskole)
Gurli Panzio thomasskolen.dk
     
Specialklasser:    
Baltorpskolen - Rugvænget Marianne Wiegell  
Baltorpskolen - Grantoften Inge Mejlhede Gregersen  
Hedegårdsskolen Hanne Low  
     
Ungevejledning special Hanne Low  
   
EGU Mette Nørgaard  
     
PAU Lis Boukaidi-Laghzaoui  
     
STU Hanne Low Se special
     
Ungevejledning (pers. født d. 01.-31.) Carsten Landberger For unge op til 25 år.

 

Uddannelsesvejledere


Birgit Nielsen - tlf: 2428 7572
birgit.nielsen66@skolekom.dk
Ordblindeinstituttet - specialskole

 
 
Man:   Charlotteskolen 
Tirs: *
Ons: *
Tor: Ordblindeinstituttet
Fre: Ordblindeinstituttet

* Veksler mellem skolerne

Carsten Landberger - tlf: 2428 7592
carsten.landberger1@skolekom.dk 


Ungevejledning 
Adr: HHX, Baltorpvej 20A, 2750 Ballerup
Ungevejledning (for 16-25 årige, født 01.-24. i måneden)

Man: UU-Vestegnen
Tirs: Ballerup
Ons: UU-Vestegnen
Tor: Ballerup
Fre: Ballerup

Gurli Panzio - tlf: 2428 7551
gurli.panzio@skolekom.dk

Thomasskolen - privatskole

Hareskovens Lilleskole

Man:  
Tirs:  
Ons:  
Tor:  
Fre:

Hanne Low - tlf: 2428 7578
hanne.low@skolekom.dk

Hedegårdsskolen - special

Kasperskolen (specialskole)
STU

Man: UU-Vestegnen
Tirs: Kasperskolen
Ons: UU-Vestegnen
Tor: UU-Vestegnen
Fre: Kasperskolen



 

Inge Mejlhede Gregersen - tlf: 2428 7588
inge.gregersen2@skolekom.dk

Baltorpskolen - Grantoften - Special
 
Man: UU-Vestegnen/STU
Tirs: Skovvang
Ons: Søndervang/Glostrup STU
Tor: Grantoften
Fre: Vestervang/spec. unge

Kirsten Christiansen - tlf: 2428 7557
kirsten.christiansen4@skolekom.dk
Ballerup Ny Skole
Skovlunde Skole NORD
Skovlunde Skole SYD
Man: *
Tirs: Skovlunde Skole SYD
Ons: UU-Vestegnen
Tor: Skovlunde Skole SYD
Fre:  

* Veksler mellem skolerne


Lis Boukaidi-Laghzaoui - tlf: 2428 7594
lis.boukaidi@skolekom.dk
PAU
 
 
Man:  
Tirs: PAU
Ons:  
Tor:   PAU 
Fre: PAU

Marianne Wiegell - tlf: 2428 7579
marianne.wiegell1@skolekom.dk

Baltorpskolen - Rugvænget - gruppeordning
 
Man:  
Tirs:  
Ons:  
Tor:  
Fre:

Mette Nørgaard - tlf: 2428 7555
mette.noergaard27@skolekom.dk

EGU
 

Man: EGU
Tirs:  
Ons: EGU
Tor:  
Fre:  

Peter Schou - tlf: 2428 7556
peter.schou1@skolekom.dk


Hedegårdsskolen
Skovvejens Skole - ØST

Man: Hedegårdsskolen
Tirs: Skovvejens Skole ØST
Ons: Hedegårdsskolen
Tor: Skovvejens Skole ØST
Fre: *

* Veksler mellem skolerne


Türkan Geyik - tlf: 2428 7581
turkan.geyik@skolekom.dk

Baltorpskolen - Grantoften
Baltorpskolen - Rugvænget
Man: Charlotteskolen
Tirs: Grantoften
Ons: *
Tor: Charlotteskolen
Fre: Selsmoseskolen

* Veksler mellem skolerne.


Vibeke Rantzau - 2428 7573
vibeke.rantzau@skolekom.dk

Måløvhøj Skole - Måløv
Måløvhøj Skole - Østerhøj
Talent:10

 

Man: Måløv afd.
Tirs: Talent:10
Ons: Talent:10
Tor: Østerhøj afd.
Fre: Talent:10



UU-Vestegnen
Vognporten 2, 1.
2620 Albertslund
Tlf: 43 32 1000
Email: uu-vestegnen@uu-vestegnen.dk

Åbningstider:
Man-tors: 08.30 til 15.30
Fre: 08.30 til 14.00


EAN: 579 800 887 0422
CVR: 28 12 79 87

Opdateret:   8. Juni | 2017
Copyright © 2015 UU-Vestegnen